İletişim : (0216) 483 0 737

Hafif Çelik Evler

hafif çelik yapı

Hafif Çelik Yapı

Hafif çelik yapı lar doğal afetların yaşandığı ülkemizde ve bir çok komşu ülkelerde sağlamlığı ve depreme karşı çeliğin direnci sebebiyle tercih edilmektedir. Hafif çelik yapı lar galvaniz çeliğin soğuk şekilde roolform makinalarında çeşitli kalıplarla şekillendirilmesi suretiyle fabrikalarda ön üretimleri gerçekleştirilen hafif çelik yapılardır. Çelik yapıların diğer yapılara göre üstün özellikleri çevre dostu olmaları ve yapıların yıllar sonra kaldırılmak istenmesi durumunda bile hafif çeliklerinin geri dönüşüme katkı sağlaması ve bir çok aksamının kullanılabilir olması üstün avantajları arasındadır. Hafif çelik yapılar fabrikalarda çelik aksamlarının plan ve projelere göre çeşitli parçaların civatalar suretiyle birleştirilmesiyle oluşturulmaktadırlar. Hafif çelik yapılarda kullanılan cıvata sistemlerin çelik yapının esnek olmasına yardımcı olmaktadır cıvatalarda kullanılan pul sistemleri elastikidir ve esneklik yapmasına olanak sağlar böylelikle çeliklerin esnemesine yardımcı olur çeşitli sarsıntılarda esneyen civatalar sarsıntılar geçtikten sonra tekrar önceki yerlerine gelirler ve mevcut şeklini muhafaza ederler böylelikle yıkılma riskleri minimize olmuş olurlar. Hafif çelik yapılar bir çok kullanım alanlarına sahiplerdir . özellikle son yıllarda konut ihtiyacında olan önemli artışla beraber insanların hayallerini süsleyen yapılara , daha kolay bir şekilde kavuşmalarına hafif çelik yapılar olanak sağlamıştır. Çeliğin hafif olması ve uygulamada kolaylık sağlaması sebebiyle bir çok alanda tercih sebebide olmuştur.
Hafif çelik yapılar ,tek katlı evler,çift katlı evler ,dağ evler,yayla evler ,bağ evler ,oteller ,mooteller ,kamp yapıları gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
Hafif çelik evlerde kullanılmakta olan galvaniz çelikler statik hesaplamalar sonucunda uygun kesitlerin kullanılmasıyla oluşturulmaktadır. Farklı yapılarda farklı kalınlıklarda farklı çelikler kullanılmaktadır. Yapıların özelliklerine ilklim şartlarına bölgenin yer yüzü şekillerine bağlı olarakta değişiklikler göstermektedir. Hafif çelikler yurtdışından farklı ülkelerden getirilen rollform makinaları sayasinde şekillendirilmektedirler. Hafif çelik yapılar kurulacağı yerde hafif çelik karkaslarının montajlarının yapılmasıyla kurulumuna başlanır karkaslarının projelere uygun planlarda yapılmasıyla çelik karkasları oluşturulmuş olur. Sonrasında dıştan osb ile kaplanır onra nem bariyeri uygulaması yapılır sonrasında ise dış çephe kaplama malzemesiyle kaplanmak suretiyle dış çephesi bitirilmiş olur çelik karkasların iç kısımlarına taş yünü konulmak suretiyle yalıtım yapılmış olur tesisatlar tamamen çeliklerin iç kısımlarından iç kaplama yapılmadan önce yapılır . tesisatlar bittikten sonra iç kaplamalar yapılır. Sonrasında alçı uygulaması yapılır ve sonrada boya işlemi yapılır ve hafif çelik yapılar ileri kaba bir şekle gelir. Sonraki aşamada ise ıslak zeminler kaplanır ve vitrifiyeler montaj edilir . mutfak dolapları takılır ve hafif çelik kullanıma hazır hale gelir. Çatıda kaplma malzemesi olarak osb mebran kullanılır üst kısmına boyalı trapez saç,metal kremt,şıngıl kullanılmaktadır. Tavan arasındada camyünü kullanılmaktadır. Hafif çelik yapılar üstün yalıtım özelliğine sahiptir. Isı kayıpları yaşanmaz. Uzun yıllar kullanılabilmektedirler krozyondan etkilenmezler.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi:
Salı:
Çarşamba:
Perşembe:
Cuma:
Cumartesi:
Pazar:
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
11:00 - 16:00

Adres Bilgileri

Kaynarca, E-5 Yanyolu No:92
34890 Pendik / İstanbul
Telefon:  (0216) 483 0 737
               (0216) 483 0 738
Fax:        (0216) 483 0 739
Gsm:      (0532) 503 2 328
Web: http://www.bizimprefabrik.com
Email: info@bizimprefabrik.com

Yasal Uyarı

Bu web sitesindeki metinler, dökümanlar, görseller, grafikler, ses dosyaları, video dosyaları ve bunların düzeni sadece Bizim Prefabrik Çelik Yapı İnş.San.VeTic.Ltd.Şti.hakkında genel mahiyette bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Geçmiş Olsun Türkiyem

Ülkemizde yaşanan ve hepimizi derinden etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Hepimize tekrar geçmiş olsun.