İletişim : (0216) 483 0 737

Prefabrik İle İlgili Merak Edilenler

Prefabrik İle İlgili Merak Edilenler

-soru : prefabrik evler yaylalarda iklim koşullarının çetin geçtiği bölgelerde kullanılabilir mi?
cevap : Prefabrik evler yaylalarda iklim koşullarının çetin geçtiği rakımın yüksek olduğu nemli olan bölgelerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. İklim koşullarının ağır geçtiği bölgelerde çatıların eğimleri diğer bölgelere göre daha dikyapılmaktadır. Bu sebeple çatı üzerinde kar kalmamaktadır. Ayrıca prefabrik evlerde tüm taşıyıcı sistemler galveniz çelikten üretildiği için nemden etkilenmez. Bu nedenle yaylalalrda prefabrik evler kullanılabilir.

-soru : prefabrik evlerle çelik evler arasındaki fark nedir?
cevap : prefabrik evler tüm malzemeleri fabrikalarda hazırlanıp sevk edilir çelik evler fabrikalarda çelik karkasları hazırlanıp sevk edilir bir çok işlem şantiye adresinde yapılır. Çelik evlerin montaj süreleri daha uzundur prefabrik evlere göre.

-soru : prefabrik yapılar için ruhsat gerekirmi ve sizmi alıyorsunuz?
cevap :ruhsat belediye sınırları içerisinde olan yerlerde gereklidir ve müşterimiz kendisi almaktadır .-soru : prefabrik yapılar kaç katlı yapılabiliyor?
cevap : ikitatlı yapılabilmektedir üç katlıda isteğe bağlı olarak yapılabilir fakat maliyet yönünden dez avantaj sağlamaktadır.

-soru : prefabrik evlerde soba kullanılabilir mi?
cevap : Prefabrik evlerde diğer yapılarda olduğu gibi soba kullanımına uygundur. Baca sistemleri binanın yan kısmından dışarıya çıkarılmak suretiyle yapılmaktadır. Dışa çıkarılan soba boruları binanın çatı yüksekliğine kadar yükseltilmelidir. Prefabrik binalar soba kullanımı için uygundur.
Detaylı bilgi için Bizim Prefabrik ile iletişime geçiniz.

-soru : prefabrik evlerin dış cephelerine farklı uygulamalar yapılabilirmi?
cevap : prefabrik evlerin dış cephelerine farklı kaplamalar yapılabilmektedir. Pvc Siding,yalıpan,taşonit,bisküvi tuğla,sıvalı mantolama yapılabilmektedir.

-soru : prefabrik konutlar türkiyenin her yerine yapılabilirmi her yere götürüyormusunuz?
cevap : prefabrik yapılar türkiyenin her yerine ve yurtdışına götürülebilir ve yapılabilir.

-soru : prefabrik evler her mevsim kullanılabilirmi?
cevap :prefabrik yapılar dört mevsim kullanılabilecek şekilde dizayn edilerek yalıtım ve izalasyon malzemeleri kullanılarak son teknoloji makina ve ekipmanlar da imal edilmektedir.. ayrıca iklim koşulları dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

-soru : duvarlara pano asabilirmiyim çivi çakabilirmiyim duvarlara?
cevap : duvarlara pano asabilirsiniz fakat çiviyle değil akıllı vidalarla asabilirsiniz.matkap uçlu vidalarla herşey asmak mümkündür.

-soru : istediğimiz proje yapılabilirmi uygulamada sorun yaşanır mı?
cevap : mevcut projelerimiz olmakla beraber istenilen tarzda ve kullanım amacınıza yönelik farklı projelerde yapılabilmektedir.arsanızın durumuna manzarasına şekline göre.

-soru : prefabrik evler bakım gerektirir mi?
cevap : prefabrik evler betonarme yapılar gibi isteğinize bağlı olarak dış cephe veya iç cephe boyalarını zamana bağlı olarak değiştirebilirsiniz uygulamayı tüm boyacılar yapabilir. başka bir bakım gerektirmez..dış cephelerde silikon esaslı dış cephe boyası uygunanır iç cephelerde su bazlı boyalar kullanılmaktadır.

-soru : soğuk bölgelerde kullanım için uygunmudur? , kar çok yağan bölgelerde uygulama nasıldır?
cevap : tüm iklim koşullarında prefabrik yapılar kullanılabilir . dış duvar kalınlıkları ve iç duvar kalınlıkları isteğe bağlı olarak farklı yapılabilir. izalosyon seçenekleri mevcuttur. kar yağışının çok oldugu ve uzun süre kara maruz kalan bölgelerde çatı sistemleri kara uygun yapılmaktadır ayrıca çatı eğimleri farklı olmaktadır çelik kontsrüksiyonlarda bu bölgelerde farklılık göstermektedir.

-soru : prefabrik yapıların kullanım ömürleri ne kadardır?
cevap : prefabrik yapıların kullanım ömürleri 70 ila 90 yıldır kullanılmakta olan tüm taşıyıcı sistemler son teknoloji rolform makinalarında paslanmaz galvaniz çelikten üretilmektedir.dış cephelerde kaplama malzemesi olarak genellikle betopan kullanılmaktadır. betopan böcek barındırmaz yanmaz sudan etkilenmez dış cephe kaplama malzemesidir.

-soru : prefabrik binaların kurulum ve teslim süresi ne kadardır?
cevap : prefabrik binaların kurulum süreleri tek katlı konutlarda günlük ortalama 25 metre kare kurulum yapılabilmektedir. boya süresi hariç elektrik su tesisatı dahil. boya işçilik süreside 100 metrekare prefabrik konutlarda 3iş günü hava şartlarına bağlı olmak kaydıyla. kısacası 100 metre kare prefabrik tek katlı bir konut toplam 7 iş gününde teslim edilir. Herşeyiyle beraber.

-soru : ödeme şekliniz nasıl? ödemede kolaylık yapıyormusunuz?
cevap : sözleşme tarihi itibariyle ödemenin yüzde ellilik bölümü tahsil edilir. kalan bakiye 30 -60 günlük çeklerle tahsil edilebilir veya kredi kartına taksit yapılabilir veya türkiye finas bankasından kredi kullandırılabilir. ödeme secenekleri alternatifler karşılıklı konuşulabilir..

-soru : çift katlı prefabrik yapılarda ikinci kat sallanma yapar mı?
cevap : bu binaların statikleri ilgili standartlara göre yapılmaktadır. ( ts 648 , ts 498 , ts 11 372 vb.) yönetmenliklerde belirtilmiştir..bu nedenle arakatlarda müsaade edilen seyim miktarı vardır. konutlarda ortalama 250 kg/m2 arakat yük hesabına göre arakat kesitleri tayin edilir. kontrüksiyonlarda bunlar göz önüne alınarak yapılır.
sonuç itibariyle katlar arasında sallanma olmamaktadır ayrıca katlar arasında yalıtım malzemeleride kullanılmakla beraber ses ve ısı yalıtımı yapmaktadır..

-soru : prefabrik yapıların çevreye , insana herhangi bir zararı varmıdır?
cevap : kesinlikle çevreye veya insan sağlığına zararlı madde içermez tüm kullanılan malzemeler tse standartlarına uygun malzemelerdir.

-soru : depremde prefabrik yapılar güvenilirmidir?
cevap : prefabrik yapılar birinci derece deprem kuşakları göz önünde bulundurularak üretilirler. yapı elemanlarının birbirlerine bağlantı şekli civata ve vidalı sistemlerle oldugu için yıkılma olasılığı önlenmiş olur . güvenle kullanılabilirler deprem esnasında sadece sallanır yıkılmaz..

-soru : prefabrik yapılarda renk secenekleri mevcutmudur?
cevap : prefabrik yapılarda renk seçenekleri mevcuttur istenilen renklerde yapılabilir ve sonrasında dilediğinizde kendiniz farklı bir renke tekrar boyaya bilirsiniz..

-soru : prefabrik yapılar için temel gereklimidir?
cevap : prefabrik yapılarda subasman zemin betonu yeterlidir sözleşme esnasında istenilen projeye göre beton planı firmamız tarafından sizlere verilmektedir. beton kalınlığı ve yüksekliği konusunda bir standart olmamakla beraber 20 cm ile 30 cm arası subasman beton yapılmasın yeterli olacaktır. fakat isteğe bağlı olarak beton yüksekliği dahada yüksek yapılabilir. zemin betonu içerisine çesan hasır demir konulması tavsiye edilir.(betonun çatlamaması bağlayıcı olması sebebiyle)

-soru : prefabrik yapılar zemine nasıl monte edilir?
cevap : prefabrik yapılar zemine çelik dübellerle montaj esnasında yapılmaktadır.

-soru : prefabrik yapılar sökülebilirmi başka yere montajı yapılabilir mi?
cevap : prefabrik yapılar defalarca sökülebilir ve farklı yerlerde tekrar montaj yapılabilmektedir.

-soru : prefabrik yapıların nakliyesi nasıl oluyor?
cevap : prefabrik yapıların nakliyesi kamyonet,kamyon,tır,tren,gemi,kargo uçaklarıyla yappılmaktadır. prefabrik yapılar büyüklüklerine göre farklı araçlarla taşınabilir konuyla ilgili firmamız yardımcı olacaktır.ortalama ağırlık 7-10 ton arasındadır.

-soru : prefabrik yapılarda seramik uygulanabilirmi nasıl uygulanır?
cevap : prefabrik yapılarda seramik uygulaması yapılabilir betonarme binalarda yapıldığı gibi tüm uygulamalara müsaittir. zemin ve duvarlara uygulanabilmektedir.yapıştırıcı seciminde elastikiyeti yüksek olan yapıştırıcılar seçilmesi tavsiye olunur.

-soru : prefabrik yapı şehirdışında yapılırsa ne yapmamız gerekiyor farklı ekstra ücret ödüyormuyuz?
cevap : prefabrik yapıların şehirdışı montajlarında montaj ekibinin konaklaması ve yemek ihtiyacı müşteri tarafından karşılanır. montaj ekibimiz dört veya beş kişiden oluşmaktadır.

-soru : kullandığınız malzemelerin özellikleri nelerdir nasıl öğrenebilirim?
cevap : kullanmış olduğumuz tüm malzemeleriz tse belgelidir ve sitemizde teknik özellikler bölümünde detaylı bir şekilde görebilirsiniz..

-soru : yapmış olduğunuz prefabrik yapıları nasıl görebiliriz?
cevap : pendik kaynarca mah e-5 yanyol cad. no :92 adresimizde showroomumuzu ziyaret edebilirsiniz.

-soru : verdiğiniz fiyatlara neler dahil?
cevap : her türlü prefabrik bina montajının yapılması , prefabrik bina malzemeleri,(duvar panelleri,birleşim elemanları,tavan kaplaması,tavan izalasyonu ve çatı kaplama malzemesi,)dış ve iç kapıları pencereleri, vasistasları,ve camların takılması,iç ve dış cephe boyası ,bina içerisindeki tüm elektrik ve su tesisatlarının döşenmesi lamba prizlerin bağlanması .vitrife elemanları ve armatürlerin takılması dahildir.

-soru : müşterinin yapması gerekenler nelerdir?
cevap : zemin betonu ve harfiyat ve her türlü çevre düzenleme işleri,zemin ve duvar kaplamaları (şap,seramik,halı,laminat vb) prefabrik bina iç bağlantısı harici dış baglantıların yapılması,(elektrik,temizsu,pissu) belediyeden alınması gereken izinler ve ruhsat işleri,ısıtma ve soğutma tesisatları (klima,kalorifer v.b) istanbul dışı montaj ekibinin konaklaması ve yemek ihtiyacının karsılanması ,malzemin şantiye adresine gönderilmesinde nakliye bedeli ve nakliye sigortası.

-soru : tüm bilgileri okudum cevabını bulamadığım sorularım olacak derseniz?
tüm soru ve cevaplarınız için bizimprefabrik e ulaşabilirsiniz tüm sorularınz için

Tel : 0 216 483 0 737 – 483 0 738 bize ulaşa bilirsiniz…

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi:
Salı:
Çarşamba:
Perşembe:
Cuma:
Cumartesi:
Pazar:
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
11:00 - 16:00

Adres Bilgileri

Kaynarca, E-5 Yanyolu No:92
34890 Pendik / İstanbul
Telefon:  (0216) 483 0 737
               (0216) 483 0 738
Fax:        (0216) 483 0 739
Gsm:      (0532) 503 2 328
Web: http://www.bizimprefabrik.com
Email: info@bizimprefabrik.com

Yasal Uyarı

Bu web sitesindeki metinler, dökümanlar, görseller, grafikler, ses dosyaları, video dosyaları ve bunların düzeni sadece Bizim Prefabrik Çelik Yapı İnş.San.VeTic.Ltd.Şti.hakkında genel mahiyette bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Geçmiş Olsun Türkiyem

Ülkemizde yaşanan ve hepimizi derinden etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Hepimize tekrar geçmiş olsun.