İletişim : (0216) 483 0 737

Prefabrik Ev İle Çelik Ev Arasındaki Farklar

Prefabrik Ev İle Çelik Ev Arasındaki Farklar

Prefabrik evler : prefabrik evler fabrikalarda tüm yapı elemanları ve duvar panellerinin hazırlanıp kurulacağı yere sevk edilip orda hızlı bir şekilde montaj olanağı sağlayan yapılardır.

* Prefabrik yapıların tüm taşıyıcı sistemleri yüksek kaliteli galvaniz çelik saçlardan son teknoloji rollform makinalarında imal edilmektedir

* Prefabrik yapıların duvar panelleri fabrikalarda üretimleri yapılıp sevk edilirler.

* prefabrik yapıların tüm malzemeleri fabrikalarda ön üretimleri gerçekleştirilip sevk edilirler.

*prefabrik yapıların montaj süreleri tekkatlı yüz metre kare ortalama altı işgünüdür.

*prefabrik yapıların sökülmeleri ve tekrar takılmaları mümkündür.

*prefabrik yapılar söküm takım işlemlerinde zahiat oranları çok düşüktür tekrar montaj imkanı sağlar.

Çelik evler : Çelik evler fabrikalarda taşıyıcı çelik sistemlerinin son teknoloji rollform makinalrında soğuk galvaniz çeliğin şekillendirilmesi suretiyle yapılmaktadır.Çelik evlerde kullanılan tüm galvaniz çelikler uygun statik hesaplamalar sonucunda farklı kalınlıklarda üretilmektedirler.

Çelik evlerin fabrikalarda hazırlanan çelik iskeletleri karkas halinda yapılacağı sevk adresine gönderilir ve burada karkasların bir birlerine plan ve projeye göre montaj edilerek birleştirilmesi sonucunda çeliklerin kurulumları gerçekleştirilir.ve binanın çelik karkası yapılmış olur.

Şantiyelerde çelik evlerin kurulumlarının gerçekleştirilmesi prefabrik evlere göre montaj süreleri daha uzun sürmektedir. Bunun sebebi ise çelik karkasların öncelikle montajlarının yapılması çelik evin karkas şeklini alması sonrasında çelik yüzeylere dıştan kaplama osb yapılması ve sonrasında dış cephe için uygun kaplama malzemelerinin kaplanması işlemi ve bina içinde kalan çeliklerin iç kısımlarına yalıtım malzemelerinin konulması ve yapının iç kısmına kaplama yapılması süreçleri çelik yapıların uzun sürme sebepleri arasında yer almaktadır.

Çelik yapılar sökülebilir yapılardır fakat prefabrik yapılara göre söküm işlemleri daha zor ve daha fazla zahiat vermektedir.

Prefabrik yapılarda zahiat oranı yüzde beş ila on arasında olurken çelik evlerde bu zahiat oranı dahada fazla olmaktadır cephe kaplama larının sökülmeleri içten ve dıştan zahiyata sebebiyet vermektedir.

Çelik evlerin ortalama yüz metre kare tek katlı için kurulum süresi kaplamalar dahil yirmi ila yirmibeş iş günüdür.

• Sizin de hayallerinizi bizim prefabrik gerekleştirebilir.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi:
Salı:
Çarşamba:
Perşembe:
Cuma:
Cumartesi:
Pazar:
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
08:30 - 18:30
11:00 - 16:00

Adres Bilgileri

Kaynarca, E-5 Yanyolu No:92
34890 Pendik / İstanbul
Telefon:  (0216) 483 0 737
               (0216) 483 0 738
Fax:        (0216) 483 0 739
Gsm:      (0532) 503 2 328
Web: http://www.bizimprefabrik.com
Email: info@bizimprefabrik.com

Yasal Uyarı

Bu web sitesindeki metinler, dökümanlar, görseller, grafikler, ses dosyaları, video dosyaları ve bunların düzeni sadece Bizim Prefabrik Çelik Yapı İnş.San.VeTic.Ltd.Şti.hakkında genel mahiyette bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Geçmiş Olsun Türkiyem

Ülkemizde yaşanan ve hepimizi derinden etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Hepimize tekrar geçmiş olsun.